top of page

Старші братики й сестрички досі забирають ваших вихованців з дитсадка?

Часом батьки, затримуючись на роботі або з інших причин, доручають забрати малюка з дошкільного закладу своїм старшим дітям.

Розглянемо юридично, чи вправі вихователь відпускати свого вихованця додому у супроводі старших братика чи сестрички Щоб визначати, чи мають право забирати дітей з дошкільного закладу інші діти, дещо старші, зауважмо на частині другій статті 151 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ (СК): батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам.  Згідно з частиною третьою статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (далі — Закон про дошкільну освіту) батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності. Дошкільний навчальний заклад, у свою чергу, створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання (ч. 2 ст. 11 Закону про дошкільну освіту). Отже, дошкільний навчальний заклад відповідає за безпеку дитини під час її перебування в закладі. Частиною четвертою статті 259 СК визначено, що повнолітні особи мають право брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незалежно від місця їхнього проживання. Як визначено у частині другій статті 6 СК: малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років неповнолітньою — у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Положеннями частини першої статті 30 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV (ЦК) передбачено, що цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями: набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Згідно зі статтею 31 ЦК фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа): має часткову цивільну дієздатність не несе відповідальності за завдану нею шкоду. З огляду на це педагогічний працівник дошкільного навчального закладу не вправі передавати вихованців малолітнім особам, зокрема їхнім сестрі чи брату.

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/182-starsh-bratiki-y-sestrichki-dos-zabirayut-vashih-vihovantsv-z-ditsadka

Шановні батьки!

У ДНЗ «Джерельце» діють правила, вимоги, які допомагають правильно організувати час перебування у ньому ваших дітей. Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:

1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу – з 6.30 до 8.00 та забирати до 17.00.

2. Якщо Ви привели дитину після 8.00, вам слід дочекатися, коли діти вашої групи повернуться з ранкової гімнастики і передати дитину вихователю. Неприпустимо залишати дитину саму у приймальній кімнаті групи.

3. Приводити дитину в ДНЗ в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

4. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).

5. Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ за телефоном 49-41-35.

6. Вихователь зобов’язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, загноєння очей і ін.), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча та ін.), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).

7. Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

8. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми дошкільного закладу вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.

9. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забирати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.

10. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

11. Якщо дитину з певних причин своєчасно не забрали з ДНЗ, вихователь має право відвести дитину до притулку. Батькам віддадуть дитину з притулку лише за наявності паспорта.

12. Вносити плату за харчування до 15 числа кожного місяця.

13. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).

Під час складання правил використано:

1. Закон України «Про дошкільну освіту».

2. Положення про дошкільний навчальний заклад.

3. Інструкція з організації охорони життя і здоров’я дітей в дитячих дошкільних закладах.

 

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Основні речі, які
повинні знати батьки

Більшість батьків вважають, що виховання дітей – це щось природне, що не потребує ні спеціального керівництва ні освіти. Але це не так. Насправді багато батьків потребують керівництва - оскільки існують правильні і неправильні способи виховання дітей. Виховання – це така ж спеціалізована праця, що вимагає освіти як бухгалтерія, право, медицина, хімія або фізика. Багато що необхідно знати, виконуючи складне завдання виховання дітей. І ще один важливий момент. Якщо дитя не зростає наскільки йому належить, його розвиток може зупинитися. Насправді, замість прогресу може настати регрес; неправильне виховання може привести до самих негативних наслідків.

________________________________________

Загальні питання:

ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ:

Батьки (законні представники) зобов'язані:

• закласти основи інтелектуального, фізичного, етичного розвитку дитяти в дитячому віці;

• виконувати Статут ДНЗ в частині, що стосується їх прав і обов'язків;

• своєчасно оплачувати утримання дитяти в ДНЗ;

• своєчасно повідомляти про можливу відсутність дитяти;

• сприяти ДНЗ у вихованні, навчанні і розвитку вихованця;

• взаємодіяти з ДНЗ за всіма напрямами виховання і навчання дитини.

• відвідувати загальні і групові збори.

________________________________________

ПРАВА БАТЬКІВ:

Батьки (законні представники) мають право:

• захищати законні права і інтереси дитяти;

• брати участь в роботі ради ДНЗ, з правом дорадчого голосу в діяльності Педагогічної ради;

• вносити пропозиції по поліпшенню роботи з дітьми, у тому числі організації додаткових (платних) освітніх і медичних послуг;

• консультуватися з педагогічними працівниками ДНЗ за проблемою виховання і навчання.

• надавати допомогу і робити добровільні внески на реалізацію статутних завдань.

• брати участь в суботниках.

________________________________________

ПОРЯДОК СТЯГУВАННЯ ПЛАТИ ЗА ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ в дитячому садку:

Оплата батьками (законними представниками) харчування дитини в ДНЗ за поточний місяць здійснюється у вигляді передоплати не пізніше 15 чисел попереднього місяця шляхом безготівкових перерахувань (у відділенні любого банку).

• Батьки пред'являють документ про оплату вихователеві.

• Пільгова оплата за д/с надається після подачі у бухгалтерію підтверджуючих документів на пільгу. Перерахунок здійснюється з моменту подачі документів.

bottom of page