top of page
kaver_fb3.png
unnamed.jpg
DarlingSlushyKookaburra-max-1mb.gif

АНТИБУЛІНГОВА ПОЛІТИКА

Основним завданням сучасного дитячого садка є створення нового освітнього простору, головними засадами якого є створення безпечного навчального-виховного середовища, а також  забезпечення прав, свобод та інтересів дітей.   Важливою умовою ефективності роботи працівників є розставлення пріоритетів та цілей:

  • взаєморозуміння;

  • взаємоповага;

  • дружня атмосфера;

  • пріоритет прав дитини;

  • толерантність;

  • постійний розвиток;

  • здоровий спосіб життя;

  • людяність;

  • порядність;

  • повага до приватного життя;

  • мир;

  • єдина країна.

 

БУЛІНГ

Булінг (знущання, цькування, залякування) – це зарозуміла, образлива поведінка, пов'язана з дисбалансом влади, авторитету або сили. Булінг проявляється в багатьох формах: є вербальна, фізична, соціальна форми булінгу, а також кіберзалякування.

Стаття 1. Вербальний булінг

Словесне знущання або залякування за допомогою образливих слів, яке включає в себе постійні образи, погрози й неповажні коментарі про кого-небудь (про зовнішній вигляд, релігію, етнічну приналежність, інвалідність, особливості стилю одягу і т. п.).

Стаття 2. Фізичний булінг

Фізичне залякування або булінг за допомогою агресивного фізичного залякування полягає в багаторазово повторюваних ударах, стусанах, підніжках, блокуванні, поштовхах і дотиках небажаним і неналежним чином.

Стаття 3. Соціальний булінг

Соціальне залякування або булінг із застосуванням тактики ізоляції припускає, що когось навмисно не допускають до участі в роботі групи, трапеза це за обіднім столом, гра, заняття спортом чи громадська діяльність.

Стаття 4. Кіберзалякування

Кіберзалякування (кібернасильство) або булінг у кіберпросторі полягає у звинуваченні когось з використанням образливих слів, брехні та неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень у соціальних мережах. Сексистські, расистські та подібні їм повідомлення створюють ворожу атмосферу, навіть якщо не спрямовані безпосередньо на дитину.

 

 

Скажи булінгу «Ні!»: 5 мультфільмів, які навчають цінувати кожного

http://www.school197.net.ua/vchitelyam/skazhi-bulingu-ni-5-multfilmiv-yaki-navchayut-cinuvati-kozhnogo/

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у дошкільному навчальному закладі «Джерельце»

1.Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2.Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3.Здобувач освіти, який став свідком булінгу, зобов’язаний повідомити про це вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .

4.Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5.Керівникзакладу освіти має розглянути звернення.

6.Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7.Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8.Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9.Здобувач освіти може звернутись  до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ДНЗ «Джерельце» та відповідальність осіб, причепних до булінгу (цькування)

 

1.     Якщо комісія, створена для розгляду випадку булінгу (цькування),  визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, то керівник закладу дошкільної освіти  в обов’язковому порядку повідомляє про це  уповноваженим підрозділам:

- Мелітопольському РУП ГУНП в Запорізькій області;

- дільничному офіцеру громади Мирненської ОТГ;

- службі у справах дітей виконавчого комітету Мирненської селищної ради.

2.     У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.

1.png

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДЖЕРЕЛЬЦЕ»

МИРНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

      НАКАЗ

 

____________                                        Мирне                                            №_____

 

 

Про запобігання булінгу в дошкільному

навчальному закладі «Джерельце» в 2021 році

 

       Відповідно до Закону України «Про освіту», статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 19.08.2014 № 564/836/945/577, Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047, листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу»  та з метою попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в дошкільному навчальному закладі «Джерельце»,

 

         НАКАЗУЮ:

 

         1. Визначити Шох О.С., практичного психолога закладу, уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб.

       

         2. Шох О.С., практичному психологу:


        1) постійно забезпечувати соціально-психологічний супровід здобувачів освіти, постраждалих від жорстокого поводження чи булінгу;
      2) вчасно повідомляти уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей про випадки боулінгу;
      3) довести до відома здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу щодо їх обов'язку повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали  достовірну інформацію від інших осіб.                                                      

 

                                                                             2

 

      3. Вихователям ДНЗ «Джерельце» нести персональну відповідальність за дотриманням законодавства про захист суспільної моралі, попередження випадків жорстокості та насильства серед неповнолітніх, активізувати діяльність, спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моралі у дітей.

    4. До 20.01.2021 року внести у посадові інструкції усіх педагогічних працівників розділ щодо обов'язку запобігати насильству (булінгу) проти дітей, у тому числі з боку дітей, вчасно виявляти випадки булінгу та вживати невідкладних заходів реагування. Додаток 1.

    5. Затвердити план заходів щодо запобігання та протидії булінгу закладу дошкільної освіти на 2021 рік. Додаток 2.
    6. До 25.01.2021 року провести інструктаж для всіх працівників закладу освіти, в ході якого висвітлити питання: правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти; план заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); інформацію про уповноважену особу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб; процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо).

   7. Дудлі Н.О., завідувачу ДНЗ «Джерельце» 01.02.2021 р. оприлюднити на веб-сайті закладу освіти: правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти; план заходів закладу освіти, спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); інформацію про уповноважену особу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб; процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо).

    8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою

Завідувач                                                                                                         Наталія ДУДЛЯ

 

З наказом ознайомлені:

                                                                                                                                                                                      Додаток 1 до наказу

                                                                                                                                                                   завідувача ДНЗ «Джерельце»

                                                                                                                                                                         №____ від __________2021р.

 

Заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства

 

    1. У виявленні фактів домашнього насильства має значення спостережливість педагогічних працівників закладу освіти, їх уважне ставлення до учасників освітнього процесу і здатність вчасно помітити симптоми неблагополуччя в поведінці та настрої дітей.
 

    2. У разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на домашнє насильство, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини, працівник зобов’язаний передати уповноваженій особі закладу освіти, а у разі її відсутності - безпосередньо керівникові закладу освіти (директорові) чи вихователю-методисту інформацію про дитину з метою планування подальших дій щодо заходів для надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.

                                                                                                                                                                                                      Додаток 2 до наказу

                                                                                                                                                                                     завідувача ДНЗ «Джерельце»

                                                                                                                                                                                               №____ від __________2021р.

 

 

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в ДНЗ «Джерельце» на 2021рік

hello_html_40cdd4d3.gif
bottom of page